Sports Day

Congratulations to the winner’s

COMPETITION FOR THE MONTH OF JUNE 2019

Uses of trees-ColouringCLASS  1

  1. Kanish S S
  2. Dhanush G
  3. Vishnu Murthy R
Uses of trees-ColouringCLASS  2A

  1. Sujan Gowda J
  2. Jeevan N
  3. Raju S
CLASS  2B

  1. Vidhyashree L
  2. Lakshya D
  3. Vijayalakshmi K
Uses of trees-SpeechCLASS  3

  1. Arush M H
  2. Shambhavi
  3. Sanjana R
  4. Pallav Pramod(consolation)
My cup of Milk:SpeechCLASS  4

  1. Ganesh N
  2. Kaustubh Prasad
  3. Yogeshwari N
  4. Kiran Gowda (consolation)
Yoga for health: Yoga CompetationCLASS  5

  1. Chinmay G
CLASS  6

  1. Jeevitha L- 6B
  2. Usha M- 6A
  3. Ojas M Gowda & Manyashree N
Ocean for the world:ElocutionCLASS  7

  1. Ujwal E
  2. Pallavi
  3. Apeksha
CLASS  8

  1. Ridhi Kiran
  2. Punarv Prasad
  3. Brunda U
International day against drug
abuse & illicit trafficking:Elocution
CLASS  9

  1. Varsha S
  2. Pragathi K
  3. Pranathi S
CLASS  10

  1. Disha A Gowda
  2. Riya Ganesh
  3. Chethan V

COMPETITION FOR THE MONTH OF JULY 2019

Handwriting CompetitionCLASS  1

  1. Ananya M H
  2. Vishnu Murthy R
  3. Karthik B
CLASS  2A

  1. Ananya V
  2. Sujan Gowda J
  3. Jeevan N
CLASS  2B

  1. VidyaShree L
  2. Meghana N
  3. Vinoda S M
CLASS  3

  1. Manya B
  2. Rashmi M
  3. Gagana
CLASS  4

  1. Yogeshwari N
  2. Deekshitha K
  3. Anu R
Orchids Got Talent Best performers

  1. Punarv Prasad -VIII Std
  2. Pragathi K – IX Std
  3. Yukta S Muthry -VI Std
Consolation Prize

  1. Riya Ganesh – X Std
  2. Palaphradha J – X Std
  3. Bhoomika M – VI Std

COMPETITION FOR THE MONTH OF AUGUST 2019

Friendship Band MakingCLASS  1

  1. Ananya H.M
  2.  Chaithanya K
  3. Soujanya R
CLASS  2

  1. Manjunath N Gowda
  2. Ektha S
  3. Lakshya D
CLASS  3

  1. Samarth Gowda S
  2. Bhuvaneshwari P
  3. Sanjana R & Pratheksha J.M
  4. Lalith (consolation)
  5. Shreyas M (consolation)
CLASS  4

  1. No prize

COMPETITION FOR THE MONTH OF SEPTEMBER- 2019

ORCHIDS GOT TALENT 

  1. Yogeshwari M -4th
  2. Meghana -2nd
  3. Ganesh N -4th
DOLL SHOW

  1. Challengers
DOLL SHOW

  1.  Challengers

COMPETITION FOR THE MONTH OF DECEMBER 2019

Energy conservation modalsCLASS 6 A & 6 B

  1. Ojas M Gowda
  2. Achala B
  3. Chirag D. V
Radio JackeyCLASS 7

  1. Bhoomika P
  2. Pallavi
CLASS 8

  1. Chethan S
  2. Punarv Prasad
Doodle for googleCLASS 9

  1. Kusuma Varshini G
  2. Thanya Shree K.R
  3. Smrithi H.H & Navya Y
CLASS 10

  1. Ananya B G
  2. Aditi M
Doodle for googleCLASS 1

  1. Vaishnavi
  2. Rohan Raghavendra
  3. Rishab D V
CLASS 2A

  1. Jeshwanth Gowda K S
CLASS 2B

  1. Meghana N
  2. Meghana
  3. Ganavi
Read to EntertainCLASS 3

  1. Gagana S
  2. Lalitha H
  3. Pallav Pramod
CLASS 4

  1. Sandeep S
  2. Anu R
Energy conservation modalsCLASS 5

  1. Deephi Lokesh
  2. Lakhan M
  3. Sharnya R